Co robić przy duszącym koszlu i wysokiej gorączce?

Moja mama kaszle już ok. 3 tygodni, bierze ją na wymioty i czasami nie może złapać oddechu. Napisze wszystko co jej dolega: ma cały czas duszący kaszel, boli ją prawa łopatka i ma straszną gorączkę 39 i 6 kresek, prawie 40 stopni gorączki i nie wiemy co dalej. Bierze antybiotyki i nic jej nie dają. Martwię się o nią. Podam jej wiek 47 lat i proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Ze względu na nasilenie dolegliwości, długi okres ich trwania i brak reakcji na stosowane leczenie konieczna jest ponowna konsultacja z lekarzem, który będzie miał możliwość przeprowadzenia badania lekarskiego. Prawdopodobnie konieczna będzie zmiana farmakoterapii.

Przyczyną objawów prawdopodobnie jest infekcja dróg oddechowych. Utrzymywanie się kaszlu może trwać nawet kilka tygodni, jednak opisywany długotrwały wzrost temperatury koniecznie wymaga wyjaśnienia.
Proszę pamiętać o podawaniu odpowiedniej ilości płynów, diecie lekkostrawnej. Objawowo należy stosować środki zmniejszające temperaturę ciała. Pomocne mogą być także zimne okłady, chłodna kąpiel.

Proszę skontaktować się ponownie z lekarzem rodzinnym.

Pozdrawiam