Co robić z rozpoznaną nerwicą?

Witam, mam 27 lat i jestem kobietą. Chciałam zapytać, co powinnam zrobić, ponieważ mam stwierdzoną nerwicę przez lekarza rodzinnego, ale biorę tylko syrop, niestety nie działa już na mnie. Przed egzaminem tak mi się trzęsą ręcę i nogi, że nie mogę się opanować. Ostanio weszłam tylko na egzamin i koniec, nie mogłam sobie poradzić. Nie wiem, czy kupić sobie jakieś tabletki, czy skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Proszę o pomoc. Mam pytanie - czy po jakichś proszkach od lęków można prowadzić samochód?

Witam!

Leczenie nerwicy polega przede wszystkim na psychoterapii. Oczywiście, stosuje się rownież farmakoterapię, jako leczenie wspomagające, jednak odpowiednie leki powinien przepisać TYLKO I WYŁĄCZNIE lekarz psychiatra. Sugerowałabym, aby udała się Pani do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie otrzyma Pani pomoc zarówno ze strony psychiatry, jak psychoterapeuty. Najlepsze efekty w leczeniu zaburzeń lękowych przynosi terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Pozdrawiam.