Co robić ze swędzącymi krostkami na rękach?

Witam, w lutym i marcu chorowałam 3 razy na anginę ropną,brałam 3 różne antybiotyki, przy ostatnim dostałam także tabletki przeciwgrzybiczne. Już 2 tygodnie jestem po kuracji. Problem mój to dziwna wysypka, najpierw na nogach, po ok. 2-3 tyg. zaczęły się pojawiać również na rękach i na plecach, swędzą jak diabli. Są to krosty bez żadnej wydzieliny, po rozdrapaniu nie bardzo mają ochotę zniknąć, lekarz rodzinny wysłał mnie do dermatologa, i tu niespodzianka - pani dermatolog po pobieżnym obejrzeniu rąk stwierdziła, że mogę poczekać na wizytę (weszłam do gabinetu, żeby oceniła czy to pilny przypadek). Wizytę finansowaną przez NFZ mam dopiero na 15 maja. Co robić, bo tych krost jest coraz więcej i czy mogą mieć coś wspólnego z tą antybiotykoterapią? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Z dużym prawdopodobieństwem wysypka jest polekowa. Koniecznie proszę spisać nazwy preparatów,które Pani otrzymała. Proszę również spróbować do leczenia włączyć preparaty wapnia oraz leki przeciwalergiczne dostępne bez recepty w aptekach. Oczywiście na planowaną wizytę należy się udać.

Natomiast jest również możliwe że wysypka jest towarzysząca do zmian w gardle (mononukleoza?). Może warto jeszcze raz skonsultować się z lekarzem rodzinnym.

Proszę również pamiętać o nie drażnieniu zmian, nie drapaniu - w wyniku takich działań może dojść do nadkażenia bakteryjnego.

Pozdrawiam