Co się stanie jeśli nie poddam się łyżeczkowaniu?

Lekarz skierował mnie na łyżeczkowanie po poronieniu, bardzo się tego boję i nie chcę iść. Czy jak nie pójdę coś się stanie, nie zejdzie ze mnie to?? Cały czas krwawienie na brązowo i zachodzą różne skrzepy, bardzo boli mnie macica i cały układ rozrodczy. Ciągle biorę tabletki przeciwbólowe czy to minie ?? Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam.

Lekarz nie bez powodu skierował Panią na wyłyżeczkowanie jamy macicy po poronieniu, gdyż jest to jak najbardziej wskazane przy takich objawach jakie Pani opisuje. Resztki zalegające zbyt długo są doskonałą pożywką dla bakterii. Skutkiem pozostawienia takich resztek jest infekcja, która może pozbawić Panią możliwości zajścia w ciążę w przyszłości powodując zrosty wewnątrz jamy macicy lub sprowokować konieczność jej usunięcia. Może również być przyczyną zakażenia uogólnionego organizmu i zaburzeń krzepnięcia.