Co skutkuje uszkodzeniem układu nerwowego płodu?

Mam pytanie odnośnie częstotliwości badania usg we wczesnej ciąży.jestem obecnie w 6/7 tygodniu ciąży, a miałam już 4 x usg dopochwowe (w przeciągu 16 dni - pierwsze kiedy rozpoznano ciążę, dwa w odstępie 14 dni ponieważ lekko plamiłam, i jedno już u lekarza, który będzie mi prowadził ciążę). Podczas jednego z usg, lekarz puścił mi tętno płodu.Czy to może skutkować uszkodzeniem układu nerwowego płodu? Mój lekarz mnie przestraszył że w tak wczesnej ciąży nie wysyła się wiązki, aby usłyszeć tętno.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przeprowadzone dotychczas badania nie wykazały, alby badanie USG na jakimkolwiek etapie rozwoju ciąży było szkodliwe dla dziecka.