Co stosować na nadmierną potliwość 8-latki?

Zauważyłam że moja 8 letnia córka kilka razy już sie zapociła tak że nadmiernie było ją czuć. Czy wystarczy dokładna higiena, czy może już zacząć stosować jakies dezodoranty na pot, antyperspiranty czy kulki? Czy sa takie przeznaczone dla dziewczynek.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejności proszę zadbać o właściwą higienę dziecka. W przypadku braku poprawy konieczna będzie wizyta u lekarza.

proszę zbadać u dziecka poziomwitaminy D3 i poziom fosfatazy alkalicznej , możliwe że nadmierna potliwośc jest objawem niedoboru witaminy D3. W naszej swerze klimatycznej wszyscy!!! a więc i 8 letnie dzieci powinni w okresie jesienno-zimowym zażywać witamine D 3 . Najlepsza jest niemiecka witamina D3 o nazwie VIGANTOL . Proszę podawać 1 krople Vigantolu dziennie .