Co stosować na oparzenia twarzy?

Poparzyłam twarz gorącym tłuszczem znalazłam się w szpitalu.Po sytuacji chlapnięcia tłuszczu chłodziłam twarz zimną wodą.W szpitalu otrzymywałam leki przeciwbólowe i smarowanie linomagiem. Na nosie popękały pęcherze i na ustach reszta twarzy zapieczona.W wypisie napisano poparzenia II stopnia i do smarowania linomag po 2 tyg kontrola. czy to wystarczy?Czy powinnam udać się do specjalisty?(mam 59 lat pracuję i martwię się wyglądem mojej twarzy)Proszę o radę.

Jan ZajÄc

Witam. W Pani przypadku szkoda już się dokonała - teraz należy poczekać do czasu zagojenia się ran. Zalecony lek pomoże ograniczyć negatywne skutki zdarzenia do minimum. Po kontroli w szpitalu sama zadecyduje Pani czy efekt kosmetyczny Panią zadowala czy może będzie konieczna konsultacja z chirurgiem plastycznym.