Częstoskurcz nadkomorowy a diagnozowanie i leczenie

Dzień dobry. Ostatnio mam kilka problemów ze zdrowiem i chciałabym się dowiedzieć więcej na temat napadowego częstoskurczu nadkomorowego. Czym w ogóle jest napadowy częstoskurcz nadkomorowy? Jakie są jego przyczyny? Jak wygląda diagnozowanie częstoskurczu nadkomorowego? Jakie badania powinno się wykonać, aby stwierdzić, że to na pewno ta choroba? Jakie objawy trzeba najpierw zaobserwować, żeby móc podejrzewać częstoskurcz nadkomorowy? Na co zwrócić szczególną uwagę? Nie ukrywam, że bardzo się boję, że jest to coś poważnego. Jak wygląda leczenie? Czy jeżeli zostanie zdiagnozowany częstoskurcz nadkomorowy, to pewne jest, że chorego czeka operacja? Może możliwe jest wyleczenie jakimiś lekami? Jakie leki powinno się stosować przy częstoskurczu nadkomorowym? Nie chcę czytać na żadnym forum na ten temat, chciałabym usłyszeć opinię specjalisty. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Stosowanie dronedaronu w praktyce - 10 gorących pytań

Migotanie przedsionków to duży problem społeczny. Wiele osób cierpi na tę przypadłość. Leczenie migotania może polegać na podaniu dronedaronu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tej terapii.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, napadowy częstoskurcz nadkomorowy jest zaburzeniem rytmu serca, rozpoznawanym podczas badania EKG, mogącym dawać objawy uczucia kołatania serca, zmęczenia, zawrotów głowy, duszności, dyskomfortu w klatce piersiowej i powodować omdlenia.
Leczenie częstoskurczu zależy od przyczyny i może być zarówno farmakologiczne, jak i zabiegowe.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty