Co to jest nowotwór naciekający?

Co oznacza nowotwór naciekający bez zatorów z komórek nowotworowych w naczyniach?

Proszę o wyjaśnienie terminu ognisko adenosis.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Nowotwór naciekający to inaczej nowotwór złośliwy, inwazyjny, skłonny do dawania przerzutów i naciekania tkanek. Obecność zatorów z komórek nowotworowych (w naczyniach krwionośnych) świadczy o większej agresywności nowotworu.
Ognisko adenosis - to zmiana łagodna, tzw. gruczolistność (piszemy o tym w naszym serwisie).

Pozdrawiam serdecznie