Co to jest Rz, Hw, WN w badaniu EEG?

Mam gorącą prośbę o ocenę EEG: Czynność podstawowa prawidłowa. Rz obecna. Na tym tle występują epizodyczne zmiany napadowe pod postacią fal ostrych średnionapięciowych w okolicach skroniowych, głównie tylnych zmiennie co do strony. Hw nieco nasila zmiany. WN. Niewielkie napadowe zmiany w okolicach skroniowych. Co to jest Rz, Hw, WN? Jak mi wydawali wynik, to powiedziano mi, żebym natychmiast udała się do lekarza - przyjęto mnie bez zapisu, a lekarz nie chciał mi powiedzieć, co oznacza ten wynik, a leczenia żadnego nie dał. Nie wiem, co o tym sądzić?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Skrót RZ oznacza reakcję zatrzymania - jeżeli jest obecna, to wynik jest prawidłowy. HW to skrót od hyperwentylacji, a oznaczenie WN oznacza - w normie. Nie ma powodów do niepokoju, jeżeli lekarz, który zebrał z Panią dokładny wywiad i zbadał Panią, nie zalecił dalszego postępowania.