Co to może być? Do jakiego lekarza się udać?

Witam, mam problem z lewą nogą od jakiś przeszło 6 lat... Początkowo miałem gulkę nad kolanem, miękką, w miarę małą i chyba bezbolesną nie pamiętam. Od jakiegoś roku pojawiły się nowe problemy pod piszczelą nad stopą w samym zgięciu mam dwie średniej wielkości bańki... są miękkie, boli mnie te miejsce co jakiś czas... I od jakiegoś tygodnia pojawiła się nowa gulka... po prawej stronie kolana mniej więcej w środkowym punkcie (koło kości) jest ona twarda jak kość. Wszystkie miejsca wygląda następująco: http://www.iv.pl/images/93718576327266610351.jpg, http://www.iv.pl/images/34277416493928696775.jpg (tu na piszczeli wyskoczyły mi żylaki, a mam 16 lat, rocznikowo 17), http://www.iv.pl/images/61216354572017475650.jpg. Gdzie mam się z tym wybrać do jakiego lekarza? Może wiecie, co to jest? Pomocy, gram w piłkę wczoraj wróciłem z turnieju i dzisiaj już kuleję... Muszę grać... z tym wiąże się moje życie... Pomocy.

Dzień dobry Panu!

Lokalizacja tych zmian nie pasuje do żylaków. Chociaż może Pan mieć i guzki, i żylaki naraz. Po pierwsze należy się dowiedzieć, co to są za guzki, możliwości jest bardzo wiele - od groźnych (nowotwory) do błahych (pasożyt), dlatego trzeba je zbadać. Po pierwsze należy wykonać USG, a później być może pobrać fragment za pomocą igły i dać do zbadania histopatologicznego (pod mikroskopem). Wszystko to może dla Pana wykonać chirurg, więc należy udać się do szpitala (musi Pan mieć skierowanie od lekarza rodzinnego), bowiem w przychodni może być problem z hist-pat, który w szpitalu jest na pewno.

Jeśli chodzi o żylaki, to niestety niektóre osoby mają genetyczną skłonność do tworzenia żylaków bardzo wcześnie. Jednakże sfotografowane przez Pana zmiany (poza jednym żylakiem z tyłu), żylakami raczej nie są. Ból, który Pan odczuwa może się wiązać z zakrzepami w żyłach i żylakach, USG wyjaśni czy potrzebuje Pan leczenia przeciwkrzepliwego. Żylaki można zwalczyć np. operacyjnie lub skleroterapią, są to bezpieczne zabiegi, dające wiele lat bez żylaków. Jednakże żylaki mogą w końcu nawrócić. Sport zapobiega żylakom, dlatego fakt, że gra Pan w piłkę działa na Pana korzyść.