Co to są czynniki prognostyczne w leczeniu białaczki?

Czytałam o czynnikach prognostycznych w białaczce – co to jest?
ponad rok temu

Czynniki prognostyczne to cechy charakterystyczne dla danego rodzaju choroby lub danego pacjenta, które decydują o odpowiedzi na zastosowane leczenie. Pacjent z chorobą o niskim ryzyku ma szansę na osiągnięcie długotrwałej remisji przy zastosowaniu wyłącznie chemioterapii, a choroba cechuje się łagodniejszym przebiegiem. W przypadku choroby o wysokim ryzyku najlepszą opcją uzyskania długotrwałego przeżycia jest przeszczep szpiku kostnego.