Co to są wysepki kostne w wyniku scyntygrafii?

Jestem obecnie w sanatorium i mam wątpliwość czy dostałam dobre zabiegi (okłady z borowiny, kąpiel solankowa, masaż ręczny, prądy interferencyjne). Niedawno miałam robione MRI kręgosłupa, w którym wyszły zmiany i skierowali mnie na scyntygrafię kośćca z zapytaniem o atypowe naczyniaki lub inne zmiany w celu wykluczenia zmian meta. Wyniki scyntygrafii: w badaniu TK w rzucie kręgów Th8, Th11, L1 widoczne niewielkie sklerotyczne ogniska nie wykazujące kumulacji radioznacznika - prawd. wysepki kostne. Co to są te wysepki kostne, żaden lekarz mi tego nie wytłumaczył, czy z tym coś się robi?

Wysepka kostna to dobrze ograniczona oddzielająca się od otoczenia struktura kostna o bardziej zwapniałej strukturze w stosunku do pozostałej struktury kostnej. To tylko niewielka anomalia anatomiczna w budowie kości, bez znaczenia klinicznego. Raczej taka wysepka kostna nie powoduje żadnych dolegliwości. Takie zmiany w kośćcu nie podlegają leczeniu tylko ewentualnej obserwacji (okresowe RTG lub TK).