Co to za białe kłębki na penisie?

Witam, mam 13 lat i od 2 dni mam coś białego na penisie. Nie są to krosty tylko takie jakby białe kłębki. Co mam zrobić? Co to jest?
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję drożdżakową prącia, przemawiałyby za tym objawy towarzyszące takie jak świąd czy pieczenie lub drażliwość. W przypadku braku takich objawów należy także brać pod uwagę nadmiar mastki, co może być związane z niewłaściwą higieną intymną. Aby postawić dokładne rozpoznanie i wdrożyć odpowiednie leczenie konieczne jest badanie dermatologiczne i ewentualnie badanie mikrobiologiczne.
Infekcjom grzybiczym prącia sprzyja antybiotykoterapia o szerokim spektrum, nieprawidłowa higiena intymna lub też infekcja może zostać przeniesiona na drodze kontaktu seksualnego.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl