Co to za dziwne plamienie?

07.06. dostałam okres, po 13 dniach, kiedy zawsze dostawałam po 29 - 31 dniach. Może to być wynik stresu, ale 24.06 pojawił się brązowy śluz, taki sam, jak podczas ostatnich dni okresu (wyglądało to tak jakby to był okres, ale bez krwi).

25.06 współżyłam z chłopakiem. To plamienie trwało do 27.06 i z dniami nieznacznie sie nasilało, a 28. 06 pojawił się śluz z niewielką ilością krwi. 29.06, po stosunku, zauważyłam jasnobrązowy, klejący się śluz (może to była sperma, ale dlaczego miała taki kolor?). Plamienie z krwią trwało od 28.06 do 6.07 z czego wynika, że okres trwał 9 dni, a nigdy nie przekraczał 7 dni i poprzednie okresy były o wiele bardziej obfite, niż ten.

Mogę dodać, że używam tamponów, ale tym razem używałam podpasek i wystarczyła jedna na dzień, a nawet nie musiałąm używać podpasek tylko wkładek higienicznych. Boję się, że mogę być na coś chora, proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie każde krwawienie/plamienie z dróg rodnych jest miesiączką. To, co Pani zaobserwowała, może być objawem zaburzeń hormonalnych. Prawdziwa miesiączka najprawdopodobniej dopiero się natomiast pojawi. Proszę obserwować się przez kolejne 2 miesiące. Jeżeli problem powtórnie wystąpi, konieczna będzie wizyta u lekarza ginekologa, który zbada Panią pod kątem organicznych przyczyn krwawienia śródcyklicznego (tj. nadżerka szyjki macicy, polip, mięśniaki) oraz zleci odpowiednie badania krwi.

Pozdrawiam serdecznie!