Co to za dziwne upławy i skąd ten zapach?

Jestem bardzo zaniepokojona tym, że mam codziennie bardzo obfite upływy białego śluzu, który jest o bardzo nieprzyjemnym zapachu. Stosuję wkładki, które muszę często wymieniać, a nawet czasami korzystam z tamponów, które są w tej sytuacji bardziej wydajne! Mam nadzieję że to nie jest spowodowane tym że współżyje z moim chłopakiem?! Proszę o pilną odpowiedź !

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Powinna udać się Pani do lekarza ginekologa, najprawdopodobniej powodem upławów jest infekcja pochwy. W tej sytuacji nie jest wskazane używanie tamponów, które będą stanowić dobre podłoże do namnażania się bakterii, przez co może dojść do wydłużenia czasu infekcji i nasilenia jej objawów. Lekarz przepisze Pani odpowiednie globulki i nieprzyjemne objawy powinny ustąpić.

Pozdrawiam serdecznie!