Co to za guzek?

Witam! Wyczułam u siebie spory guzek w lewej piersi. Mam 10-miesięczne dziecko, które nadal karmię piersią. Udalam się do ginekologa, który po przebadaniu skierował mnie na usg. W usg wyszło zgrubienie 50x35mm, zmiana lita. Skierowano mnie na biopsję. Oto wynik: palpacyjnie badalny, hipoechogenny guz płatowych zarysów, zmiana podejrzana. Obraz cytologiczny niejednoznaczny, podejrzany, wskazanie chirurgiczne usunięcie z badaniem śródoperacyjnym. Guzek mnie nie boli, ale go czuje gdyż jest dość spory. Co to może być za guz, czy jest on groźny? No i skąd się wziął tak nagle i aż tak duży? Proszę o odpowiedź, z góry bardzo dziękuje :)

Witam serdecznie!

W czasie ciąży i w okresie karmienia piersią dochodzi do znaczących zmian hormonalnych w organizmie. W większości guzki jakie pojawiają się w piersiach, mają charakter łagodny, aczkolwiek zdarza się, że podwyższony poziom estrogenów w trakcie ciąży sprzyja rozrostowi guzów złośliwych. Biopsja cienkoigłowa nie zawsze pozwala na postawienie jasnego rozpoznania i jeśli istnieje choćby cień podejrzenia, najlepiej - tak jak zresztą zalecono w pani przypadku - guz wyciąć i ocenić go w badaniu histopatologicznym.

Pozdrawiam serdecznie