Co to za krostka na wardze sromowej?

Mam 19 lat, podczas kąpieli zauważyłam dziś, że mam taką krostkę wielkości rodzynki na wardze sromowej. Na ogół nie odczuwam bólu, jednak gdy dotknę jej trochę mocniej to tak. Mam wrażenie jakby to była krostka z ropą, ale nie jestem pewna. Czy mogłabym uzyskać informację, czy to coś poważnego? Bardzo proszę o pomoc, czy mogłabym użyć jakiegoś kremu czy maści, tak aby obeszło się bez wizyty u ginekologa. Dziękuję bardzo za pomoc. Czekam na odpowiedź! Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy są trochę nieswoiste. Mogą sugerować zatkany gruczoł lub też zapalenie mieszka włosowego jeśli są na wardze zewnętrznej.
Niestety, aby postawić jednoznaczne rozpoznanie wskazane jest badanie ginekologiczne i ewentualne badania dodatkowe.
To pozwoli zastosować odpowiednie leczenie.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl