Co to za krostki na wargach sromowych?

Od kilku dni pojawiło się "tam" swędzenie, gdy dotykam tych miejsc, to czuję pod palcami małe krosteczki. Zauważyłam też, że śluz jest żółtawy, wygląda jak serek waniliowy, ale nie ma żadnego zapachu. Wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc. A martwię się, czy to nie jest coś złego. Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Prawdopodobnie przyczyną dolegliwości jest infekcja dróg moczowo-płciowych. Wskazują na to opisane przez Panią objawy - świąd, zmiany skórne oraz zmiana wydzieliny pochwowej.

Niestety wskazane jest przyspieszenie wizyty u ginekologa, konieczne jest bowiem przeprowadzenie badania oraz dokładne zebranie wywiadu.

Jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter zmian konieczne będzie leczenie farmakologiczne. Jeżeli jest Pani aktywna seksualnie wskazane będzie również równoczesne leczenie Partnera.

Pozdrawiam