Co to za ropne krostki na penisie?

Witam! Co kilka tygodni na skórze mojego penisa pojawiają się krostki ropne. Są one drobne, niekiedy występuje kilka blisko siebie, są bolesne, ale po pęknięciu goją się i ból ustępuje. Trwa to około tygodnia a całkowite ustąpienie ok. 3 tygodni. Przed pojawieniem się krostek na około jeden dzień wcześniej zaczyna boleć pośladek i noga, jest to uczucie zimna.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować infekcję wirusem opryszczki, jednak aby potwierdzić to podejrzenie konieczne jest badanie dermatologiczne i ewentualnie badania dodatkowe.
Opryszczka wykazuje tendencje do nawrotów, szczególnie w momentach spadku odporności np. po infekcjach, antybiotykoterapii.
Po właściwym rozpoznaniu będzie możliwe zlecenie odpowiedniego leczenia.

Opryszczka narządów płciowych jest chorobą przenoszoną drogą płciową, dlatego w rozpoznaniu ważny jest wywiad, a leczenie powinno dotyczyć także partnerki.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.