Co to za zmiana i co dalej?

Oto mój wynik badania usg: Piersi tłuszczowo-gruczołowe. Przewody mlekowe 1 mm. W prawej piersi godz. 10 na obwodzie hypoechogeniczne ognisko o gładkich zarysach 5,3 mm - gęsta torbiel?, zmiana lita?. Węzły chłonne pachowe bez zmian. Proszę o odpowiedź. Oto mój adres: ania7716@op.pl.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Zmiana opisywana w badaniu jest niewielka. Dalsze postępowanie będzie zależało od decyzji ginekologa, który Panią prowadzi. W przypadku dużego zagrożenia rakiem piersi (wiek, obciążenie rodzinne) zmianę należy nakłuć i pobrać materiał do oceny (biopsja cienkoigłowa). Jeżeli jest Pani osobą młodą, a w rodzinie nie było zachorowań na raka piersi, zmianę można pozostawić do obserwacji (kontrola za 6 miesięcy).

Więcej na ten temat może Pani poczytać na naszych stronach: http://portal.abczdrowie.pl/diagnostyka-raka-piersi.

Pozdrawiam serdecznie