Co to za zmiany skórne na ciele?

Witam, mam 20lat. Od około 2 lat leczę się na "plamki " na ciele. Lekarze nie byli pewni co to dokładnie jest. Brałem rożne leki. Jedyne co działa to t***. Ostatnio doktor, która mnie leczy powiedziała, że to może łupież pstry jest. Tak więc załączam fotkę i prosiłbym jakiegoś eksperta o radę i informację. http://img191.imageshack.us/img191/6885/1000517cu.jpg
20 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyną dolegliwości może być łupież pstry - wskazuje na to lokalizacja - najczęściej zmiany zlokalizowane są na plecach oraz na górnej części klatki piersiowej. Zmiany wydają się według zdjęcia mieć charakter zlewny o nieregularnym charakterze. Najczęściej schorzenie te pojawia się w okresie dojrzewania i po nim.

Natomiast inną przyczyną mogą być zmiany o charakterze uczuleniowym, które również mogą przebiegać w podobny sposób. Może zauważył Pan kiedy zmiany się nasilają? Być może wskazane będzie wykonanie testów diagnostycznych.

Stosowane leczenie mogło przynieść poprawę w obu przypadkach.

Konieczna jest na pewno wizyta u dermatologa, lekarz aby postawić rozpoznanie musi pacjenta zbadać i zebrać dokładny wywiad. Dopiero wówczas możliwe jest postawienie rozpoznania i włączenie leczenia.

Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl