Co wywołuje czerwone plamy na skórze?

Ostatnio wyskakują mi małe czerwone kropki, które potem łączą się w jedną duża czerwoną kropkę. Jest ona sucha. W około jest czerwona a w środku ma coś podobnego do ropy (żółte). Jeżeli zedrę tą suchą skórę z kropki to nie ma żadnego płynu. Nie zmieniłam nic w swoim życiu nie używam innego proszku, tylko ostatnio biorę Axotret na trądzik. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia czy choroby infekcyjnej. Niestety prawdopodobne jest również powstawanie zmian w wyniku zastosowanego leczenia. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa. Jeżeli termin wizyty będzie odległy konieczna jest w pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego.
Zmian proszę nie drażnić i nie drapać. Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam