Co znaczy ból odbytu i prawej nogi?

Chciałam się zapytać o ból odbytu, odczucie ścisku oraz bólu, gdy stoję, siedzę jest uciążliwy. Pojawił się kilka dni temu i jest dużym dyskomfortem. Dodam, że od kilku miesięcy czuję wielki ból kości całej prawej nogi. Ból kości pojawił się parę miesięcy temu, jednak miesiąc wstecz był słabszy. Czy któraś z dolegliwości wymaga wizyty lekarskiej?

Na pewno z tymi dolegliwościami należy skonsultować się na początku z chirurgiem ogólnym. Takie dolegliwości w zakresie odbytu mogą np. świadczyć o żylakach odbytu lub też np. szczelinie odbytu. Dopiero chirurg po bezpośrednim badaniu (palcem przez odbyt) może wyjaśnić przyczynę podawanych przez Panią dolegliwości.
Ból w zakresie kończyny dolnej może mieć też różne tło, być może np. związane ze zmianami zwyrodnieniowymi w kręgosłupie. Taki stan też wymaga bezpośredniego badania lekarskiego być może z wykonaniem RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. O odpowiednich badaniach zadecyduje lekarz po skonsultowaniu Pani.