Co znaczy swędzenie pochwy i ból podczas stosunku?

Witam! Od pewnego czasu mam częste swędzenia pochwy i okolic. Czuję ogromny ból podczas stosunku (dokładniej na początku stosunku - podczas wprowadzania członka do pochwy) oraz po stosunku ból ten trwa jeszcze przez około pół godziny. Dodatkowo mam bardzo intensywną wydzielinę, codziennie, która jest ciemnego koloru i ma nieprzyjemny zapach, a ostatnio jest ona biała, serowata. Jeśli chodzi o oddawanie moczu, to nie odczuwam mocnego bólu, jedynie czasami trochę mnie szczypie. Dodam jeszcze, że mam bardzo bolesne miesiączki, od około pół roku i czasem odczuwam bóle w podbrzuszu, które nasilają się przed wystąpieniem miesiączki. Proszę mi napisać, co mam w tej sytuacji zrobić, kupić jakieś leki czy udać się do ginekologa? I proszę napisać co to może być, czego dotyczą moje objawy? Czekam na odpowiedź.

Witam serdecznie!

Niestety opisane przez Panią objawy wskazują na infekcję narządów płciowych, z dużym prawdopodobieństwem spowodowaną przez infekcję grzybiczą.
Leki które są dostępne bez recepty w aptece raczej nie rozwiążą problemu, z tego powodu konieczna jest wizyta u ginekologa. Tym bardziej że niekoniecznie zgłaszane przez Panią bóle podbrzusza są związane z infekcją.
Oprócz badania ginekologicznego wskazane byłoby wykonanie USG przezpochwowego, a jeżeli w ostatnich dwóch latach nie miała Pani wykonywanego badania cytologicznego, również ono powinno być zrobione.

Jeżeli lekarz potwierdzi rozpoznanie infekcji, proszę pamiętać o równoczesnym leczeniu partnera.

Pozdrawiam