Co znaczy, że mam piersi o budowie gruczołowej?

Mam 19 lat, jestem kobietą. Miałam robione usg piersi i w wyniku jest napisane "obie piersi o budowie gruczołowej z zaznaczonymi zmianami o charakterze MFC; doły pachowe wolne".

Proszę o szybką odpowiedź. Pilne!

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam serdecznie.

W badaniu nie ma niczego niepokojącego. Piersi u młodych kobiet mają budowę gruczołową. Obecne są też zmiany o charakterze mastopatii czyli łagodnego zwyrodnienia piersi. Więcej na temat mastopatii znajdzie Pani na stronach naszego serwisu.

Pozdrawiam serdecznie