Co zrobić, aby móc jeść więcej?

witam,mam 23lata waze 70kg i mierze 182cm. 2miesiace temu skupilem sie na przybraniu masy miesniowej..cwiczenia opieram na sile.. ale jak dotad malo przytylem i mam problem z apetytem..co zrobic by moc jesc wiecej.??. jakie cwiczenia bylyby odpowiednie..??

Ażeby pozyskać masę mieśniową będzie Pan musiał dobrze skorelować odpowiedni trening z dietą. Dieta musi być ułożona w taki sposób, żeby dostarczyć odpowiednią do przybrania na masie ilość pełnowartościowego, dobrze przyswajalnego białka, które musi zostać spożyte w odpowiednim odstępie po treningu (żeby zregenerować mięśnie i dostarczyć im odpowiedniego budulca). O ile normalnie powinno się spożywać około 1 g białka na każdy kilogram masy ciała, to podczas budowy masy mięśniowej ilość ta wzrasta do 2-2.5 g. Ponadto nie można zapominać o węglowdanach i tłuszczach, które są źródłem energii niezbędnej do życia i wysiłku fizycznego. Należy także pamiętać o witaminach, na które wzrasta zapotrzebowanie i składnikach przeciwutleniających (ich doskonałym źródłem są owoce i warzywa), gdyż są one niezbędne do prawidłowego funckjonowania organizmu. W okresie budowy masy mięśniowej powinno się spożywać około 5 posiłków dziennie, a pory należy skorelować z treningiem. Polecam także skonsultować sam trening z dobrym trenerem, gdyż nie każde podnoszenie sztangi da dobry efekt, liczy się rodzaj wykonywanych ćwiczeń, ale także technika, ilość powtórzeń i dobór właściwych obciążeń. Brak apetytu to zupełnie osobna sprawa, często może on być symptomem jakiejś choroby. Kiedy się zaczął i czy powoduje, że w ogóle nie ma Pan ochoty jeść? Z takim problemem najlepiej zwrócić się do lekarza, który przepisze badania mające na celu sprawdzić czy w organizmie nie dzieje się nic złego, co może powodować brak łaknienia. Natomiast do doraźnych środków zaradczych zaliczamy ustalenie sztywnego harmonogramu spożywania posiłków i "zmuszanie się" do zjedzenia choćby niewielkiej ilości jedzenia (po pewnym czasie organizm powinien się przyzwyczaić i sam się upominać o jedzenie o właściwej porze), wykluczenie z diety żywności wysokoprzetworzonej, spożywanie lubianych potraw i przyprawianie ich ziołami (gdyż podnoszą apetyt), spożywanie wywarów i bulionów oraz naturalnych źródeł glutaminianu sodu (np. grzyby, owoce morza), gdyż pobudza on apetyt. Życzę powodzenia w dążeniu do celu.