Co zrobić, aby poprawić pamięć i koncentrację podczas nauki?

Szanowni Państwo mam straszne problemy z pamięcią i koncentracją, bardzo chcę się uczyć,ale sobie nie radzę mam 24 lata co mogę z tym zrobić aby poprawić pamięć i koncentrację do nauki?. pozdrawiam Maciej

Na początek warto zdiagnozować, jakie trudności ma Pan z pamięcią i koncentracją i jakie są tego przyczyny. W tym pomocne będą badania psychologiczne, które przeprowadza się m.i . w Poradni Zdrowia Psychicznego i Poradni Psychologicznej. Jeżeli będą potrzebne dalsze badania bądź konsultacje lekarskie, powinien Pan otrzymać też tam taką informację i dalsze zalecenia.