Co zrobić, by dziecko dłużej spało?

witam, mam 4 miesięcznego synka, od dwóch tygodni budzi sie częściej niz zwykle w nocy. Budzi sie , ale nie jest głodne, bo gdy biore go do piersi, lub utulę - zaraz zasypia. Ponownie kłade go do łóżeczka, ale za 1,5 godziny jest to samo. Mam jeszcze jedno pytanie: aby spał dłużej do mleczka dodaje kaszke mleczno - ryzową ( na 150ml daję 3 miarki mleczka i 2 miarki kaszki) może daje za mało? dlatego nie nasyca sie i nie spi dłużej? co zrobić aby spał dłużej?prosze o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dzieci w tym wieku często budzą się bez uchwytnej przyczyny. Karmienie malucha powinno być na tym etapie karmieniem na żądanie.