Co zrobić, gdy dziecko budzi się w nocy?

Mój synek ma skończone 14 miesięcy. Od urodzenia nie przespał ani jednej nocy. Od początku wprowadziliśmy rytm dnia tzn. wspólna zabawa, kąpiel, mleczko i spanie. Z usypianem nie miał większych problemow, raz było lepiej raz gorzej, ale ogólnie nie jest źle. Dziś wygląda to tak, że ok. godz. 20:30 leży w łóżeczku, pije mleczko, a potem odwraca się na boczek, a ja śpiewam mu kołysanki. Chwilkę się pokręci, aż w końcu zasypia. I wszystko byłoby super, tyle że nasz synek ok. godz 23 budzi się (czasem z płaczem) i tak do rana, nawet co godzinę. Daję mu się napić, wkładam smoczka, smaruję dziąsełka żelem na ząbkowanie, głaszczę i mówię do niego, a gdy to nie pomaga, w końcu zabieram go do naszego łóżka i czasem się uspokaja od razu, a czasem i to nie pomaga. Nie ma wszystkich ząbków, więc czasem myślę, że to jest główny powód tych nocnych pobudek, ale, jak już wspomniałam, od urodzenia nie przespał ani jednej nocki. W dzień zresztą jest podobnie, bo śpi 2 razy po 1,5 godz., ale mniej wiecej co 30 min. się przebudza, a wtedy muszę wziąć go na ręce, polulać i zasypia na kolejne 30 min. Dlaczego tak się dzieje? Proszę o pomoc. Dziękuję...

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Odbijanie powietrza po karmieniu piersi

Kiedy dziecko po karmieniu piersią będzie już najedzone, powinniśmy doprowadzić do tego, by mu się odbiło. Jak to zrobić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Witam:)

Bardzo trudno jest odpowiedzieć na pytanie, dlaczego dziecko budzi się w nocy, nie znając go i nie wiedząc w jakich warunkach zasypia. Czasem dzieci wybudzają się z powodu głodu, pragnienia, chłodu lub zbyt wysokiej temperatury czy zwyczajnie z powodu wyspania się i potrzeby większej aktywności. Proponuję na początek porozmawiać z pediatrą dziecka o częstym wybudzaniu się synka. Może być tak, że mleko, które dziecko wypija przed snem, niekorzystnie działa na jego organizm, wywołując alergię, niepokój i rozdrażnienie. Wiele dzieci źle znosi substytuty mleka krowiego.Proszę również skontaktować się z terapeutą sensorycznym, który sprawdzi czy dziecko ma jakieś trudności sensoryczne np. jest nadwrażliwe lub mało wrażliwe w zakresie odbioru jakiś bodźców i dostarczenie ich lub wyeliminowanie zwiększy spokój, ureguluje napięcie i umożliwi spokojny sen.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty