Co zrobić, gdy mąż jest zazdrosny o ginekologa?

Witam!

Od 11 lat jestem mężatką. Mam ogromny problem, mój mąż nie może poradzić sobie z emocjami, głównie z zazdrością. Niezbyt okazuje mi uczucia a teraz gdy jestem w ciąży i moim lekarzem jest facet jest strasznie. Mówi, że sobie nie radzi, że facet mnie oglądał. Od tygodnia jest strzępkiem nerwów. Ja nie mogę do niego podejść, odpycha mnie. Mówi, że potrzebuje kobiety, ale jednocześnie widząc mnie widzi jak ten facet mnie dotyka. Nie może sobie z tym poradzić. Mamy syna 11-letniego i za 3 miesiące ma się urodzić córeczka. On bardzo pragnął tego dziecka, a teraz nie wiadomo jak sobie z tym poradzi. Jest chorobliwie zazdrosny o tego lekarza. Mam nawet wrażenie, że nie byłby zazdrosny o innego mężczyznę (kochanka).

Mąż jest bardzo władczy, nie przyjmuje żadnych argumentów. Przez te 11 lat, kiedy jesteśmy razem, nie był święty - nawet odszedł i chciał ułożyć sobie życie z inną. Potem też miał inną kobietę - był w delegacji, pisała do niego esemesy, e-maile, wysyłali sobie zdjęcia i zaprosił ją na kilka dni do siebie, tam w delegacji. Ja jednak byłam zawsze przy nim, miał różne kłopoty nawet ogromne, ale wydawało mi się, że jak z nim zostanę to się jakoś ułoży. Przecież mamy wspaniałego syna. Minęło parę lat, jestem w ciąży, wydaje się, że lepiej być nie może (z jego perspektywy). A tu taki problem, lekarz ginekolog prowadzący ciążę jest facetem - dla niego to straszne. Nie wiem co z tym zrobić. On nikogo nie słucha, mówi że nikt nie jest w stanie mu pomóc. Boję się o niego, o nas, o jego decyzję. Jak mu pomóc?

Pytanie zadane 26-03-2012r. o 17:55
mgr Kamila Krocz porady udziela mgr Kamila Krocz

psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.

Porada eksperta

Witam serdecznie!

Na podstawie Pani listu widać, że mąż faktycznie nie radzi sobie z negatywnymi emocjami, a najbardziej nie potrafi opanować chorej zazdrości. Mają Państwo za sobą 11-letni staż małżeński – to piękny czas wspólnego bycia razem i choć, jak zwróciła Pani uwagę, nie zawsze było dobrze między Wami, to jednak oboje chcielibyście zawalczyć o małżeństwo. Napisała Pani, że mąż ma dość trudny charakter, jest zasadniczy, władczy, chłodny emocjonalnie, odpycha Panią, a w przeszłości nie do końca był Pani wierny, gdyż flirtował z innymi kobietami. W czasie Pani ciąży pojawiły się u męża stany zazdrości o to, że chodzi Pani do ginekologa, który jest mężczyzną. Mąż nie potrafi pogodzić się z faktem, że ogląda Panią nago inny facet. Nie przyjmuje do wiadomości, że jest to kontakt tylko na gruncie pacjentka-lekarz. Pyta Pani, jak pomóc mężowi uporać się z tą zazdrością. Zastanawia mnie jednak to, czy mąż przejawiał zazdrość od początku, kiedy zaczęła chodzić Pani do ginekologa, czy dopiero teraz niedawno. Jest Pani w szóstym miesiącu ciąży – jeżeli mąż przejawiał zazdrość od początku, kiedy dowiedział się o dziecku, to można było wówczas pomyśleć o zmianie lekarza na lekarkę, by uniknąć ataków złości męża. Jeżeli mąż zaczął dopiero od niedawna przejawiać chorobliwą zazdrość, to może przyczyny jego zazdrości tkwią gdzieś indziej? Jeżeli zwykła rozmowa z mężem na ten temat nie skutkuje, proszę zastanowić się, czy nie warto byłoby skorzystać z pomocy w poradni małżeńskiej. Polecam również artykuły pod poniższymi linkami: http://portal.abczdrowie.pl/chorobliwa-zazdrosc http://portal.abczdrowie.pl/zazdrosc-w-zwiazku

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Psychologia »

Komentarze (4)

Wyloguj
~Marian
~Marian

znajdź kobietę ginekologa i po problemie. mam tak samo jak twoj mąż. Pozdro. Marian

Odpowiedz
~emii
~emii

po prostu zrób tak jak jest to w cywilizowanym świecie i masz prawo do jego obecnosci przy badaniu nawet na fotelu nie za parawanem bo go się nie wstydzisz.Ust 2008 r art 21 Prawo pacjenta gwarantuje obecnosć meża przy zabiegach nawet w szpitalu poza znieczuleniem ogólnym i zagrożeniem epidemiologicznym w placówce nie wymysłem lekarza bo wtedy są konsekwencje odszkodowawcze dla pacjenta,Takie wspólne wizyty u ginekologa i porodach łączą zwiazek!

Odpowiedz
~tiktak
~tiktak

a co pani powie na temat molestowania przez panow ginekologow z tego co wiem moja zona w mlodosci byla co najmniej 4 razy molestowana slownie co pani mg na to

Odpowiedz

Porady ekspertów

Czy ratować ten związek?

Witam,mam dosc powazny problem i tkwie w depresji. Jestem w zwiazku od 3 lat.Milosc obustronna...

mgr Paulina Stolorz Porady udziela mgr Paulina Stolorz mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
Czy mam szansę uratować mój związek?

Mam na imię Anna, mam 29 lat, jestem mężatką od siedmiu lat, mam sześcioletniego syna. Mąż...

mgr Paulina Stolorz Porady udziela mgr Paulina Stolorz mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
Czy to kryzys czy szaleństwo?

Jestem z moim partnerem już 4 lata, wszystko było w porządku. Snuliśmy plany na przyszłość....

lek. Zofia Antosik Porady udziela lek. Zofia Antosik psychiatra w oddziale chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
Różne potrzeby kobiet i mężczyzn

Witam, mam na imię Majka, mam 20 lat. Moim problemem jest to, że nie radzę sobie sama ze sobą....

mgr Marta Mauer-Włodarczak Porady udziela mgr Marta Mauer-Włodarczak psycholog, seksuolog oraz mediator i negocjator.
Problemy w związku a depresja

Jestem mężatką, mam 24 lata, mąż 27, mamy 2 dzieci - 5 lat i 1,5 roku. Od dłuższego czasu jestem...

mgr Marta Mauer-Włodarczak Porady udziela mgr Marta Mauer-Włodarczak psycholog, seksuolog oraz mediator i negocjator.
Czy walczyć o swoje małżeństwo?

Mamy po 25 lat, od 2 lat jesteśmy małżeństwem, mamy półtoraroczne dziecko. Mniej więcej...

lek. Agnieszka Jamroży Porady udziela lek. Agnieszka Jamroży psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Czy pójście do psychologa coś zmieni?

W swoim życiu, mimo swojego wieku, trochę przeszłam... Uważam, że kilka przykrych sytuacji...

lek. Bertrand Janota Porady udziela lek. Bertrand Janota psychiatra na Oddziale Psychiatrii w Szpitalu Bielańskim i w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij