Co zrobić, jeśli ojciec z marskością wątroby odmawia udania się do szpitala?

Mam ogromny problem moj tata jest juz po 70-siadce jest alkoholikiem i pali papierosy.Mieszka sam.Zachorowal wezwalismy pogotowie ale on nie chcial jechac do szpitala.Pozniej przyjechala do niego lekarka ktora stwierdzila u niego marskosc watroby watroba zajela caly brzuch i naciska na narzady co powoduje ogromny obrzeg nog.Na nogach powstaly bable ktore pekaja.Do tego ma wode w plucu prosilam blagalam zeby jechal do szpitala ale on odmawia..jest umierajacy co mam robic w takiej sytuacji?

Niestety jak się uprze to się nie poradzi. Jedyna rzecz to wystąpienie do sadu o ubezwłasnowolnienie. Wtedy może pani decydować za tatę. Proszę zgłosić się do opieki społecznej , żeby doradziliby jak to ewentualne z praktycznej strony załatwić.