Co zrobić z ojcem, który jest alkoholikiem?

Co zrobić z ojcem alkoholikiem? Mam 31 lat. Mój ojciec od ok 2 lat jest na emeryturze i zawsze miał ciągotki do alkoholu, ale od kiedy jest na emeryturze codziennie od rana pije i już ok 12 w południe ma "bombę". 3 miesiące temu pochował najstarszego syna. A jak pije to jest nieznośny, ciągle krzyczy, szuka zaczepki i awantury. Moja mama musi to wszystko znosić. Pomóżcie. Nie wiem co zrobić?Bardzo kocham tatę i chcę mu pomóc. Nie mogę już patrzeć jak się stacza. Dziękuję i pozdrawiam M

Dzień dobry. Proszę namówić ojca na wizytę w poradni terapii uzależnień (jeżeli się nie zgodzi - co jest bardzo prawdopodobne) proszę udać się tam z mamą w celu uzyskania informacji na temat radzenia sobie z takiej sytuacji. Pozdrawiam.