Co zrobić z pozapalnymi przebarwieniami na twarzy?

Mam pytanie, które dotyczy przebarwienia pozapalnego. Otóż kilka lat temu koleżanka, początkująca kosmetyczka, usunęła mi z twarzy meszek z całych policzkow, który się potem zbuntował i zaczłą odrastać. Oczywiście musiałam go usuwać, stosowałam różne metody: wosk, pęseta elektryczna, kremy itd. Dodam tylko, że mam skórę wrażliwą i na dzień dzisiejszy mam stan zapalny skóry - to takie czerwone krostki. Biorę antybiotyk T*** i smaruję kremem B***. Może i jest jakaś różnica, stosuję te leki od miesiąca, ale mam na twarzy widoczne przebarwienia pozapalne, takie czerwone plamki! Co zrobić, by na nowo cieszyć się zdrową skórą? Czekam na jakąkolwiek odpowiedź, z góry dziekuję. Anna
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Po pierwsze to wstrzymałabym się z wszelkim usuwaniem owłosienia na twarzy do chwili wygojenia całkowitego zmian.
Po drugie - jeśli są tam podrażnienia, skóra jest wysuszona, to polecałabym jakiś krem łagodzący z niewielką ilością cynku + krem zawierający kwas azelainowy (na przebarwienia) + obowiązkowo rano krem z wysokim filtrem, który sprawi, że te miejsca się nie opalą i zapobiegnie to powstaniu nieestetycznych przebarwień.

Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.