Co zrobić z suchymi włosami i tłustą cerą?

Witam Mam 30 lat. Jako nastolatka w okresie dojrzewania miałam spory trądzik, ale po paru latach ustąpił. Jednak od czasu do czasu pojawiały mi się małe krostki. Zawsze miałam tłustą cerę i skórę, nigdy nie używałam balsamów. Natomiast po urodzeniu bliźniąt włosy i skóra zrobiły mi się suche, obowiązkowo muszę smarować całe ciało balsamem, a włosy niegdyś proste i ciężkie zrobiły mi się puszyste. Nie pomagają żadne szampony i balsamy nawilżające. Natomiast cerę mam nadal tłustą i od 3 miesięcy robią mi się okropne pryszcze na całej twarzy. Szczególnie na czole, mam mnóstwo drobnych wypukłych białych i czarnych krostek podobnych do wągrów. Stosuję różne żele, toniki, kremy, maseczki i peelingi ale nic nie pomaga. Dodam, że myję twarz regularnie minimum 2 razy dziennie. Co zrobić z twarzą i włosami?
30 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie
Przyczyną Pani zmian prawdopodobnie jest ciąża, która jest prawdziwą burzą hormonalną dla organizmu niestety potrzebny jest czas, żeby wszystko wróciło do normy. Tym bardziej, że przy dwójce maluchów ma Pani pełne ręce roboty i zapewne niezbyt przespane noce.
Jeżeli karmi Pani piersią, również to może być przyczyną zmian hormonalnych i dolegliwości skórnych.
Zachęcam Panią do cierpliwości, a jeżeli zmiany nadal nie ustąpią, proszę rozważyć wizytę u dermatologa.
Pozdrawiam