Co zrobić z tym cellulitem?

Witam serdecznie. Mam 14 lat, 165 cm wzrostu, 61 kg wagi. Jestem dziewczyną. Mam 3 pytania. Czy moja waga jest odpowiednia do wieku i wzrostu? Mam lekki cellulit. Chyba 2 stopnia, bo jest widoczny tylko pod światło. Dziś zakupiłam sobie bańki chińskie, bo słyszałam, że pomagają na cellulit. Czy to prawda?! Niektóre kobiety na forach mówiły, że po bańkach im się pogarsza, a inne chwaliły ten produkt. Jaka jest prawda? Po ilu zabiegach widać efekty? P.S. Piję 2,5 l wody dziennie. Codziennie skaczę po 15 min na skakance. Ile i w jakim czasie powinnam schudnąć? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam.

Bańki chińskie są faktycznie polecane dla kobiet z cellulitem, jednak należy wiedzieć, jak wykonywać taki masaż. Jeśli chodzi o Twoją masę ciała, to jesteś w górnej granicy normy, co oznacza, że nie powinnaś się odchudzać, ale zacząć częściej uprawiać sport i zdrowo się odżywiać. Na początek możesz zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Pozdrawiam.