Co zrobić z zakolem?

Mam zakole z jednej strony - co można z tym zrobić?

ponad rok temu

Witam serdecznie,

O łysieniu można mówić, gdy wypada powyżej 100 włosów na dobę.
Jeżeli zauważył Pan zakole wskazana jest wizyta u dermatologa w celu wyjaśnienia co jest przyczyną dolegliwości. Lekarz po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu postawi diagnozę lub zaleci dalszą diagnostykę.

Być może wskazana będzie również wizyta u lekarza rodzinnego, w celu wykonania badań w kierunku ewentualnej niedokrwistości czy chorób tarczycy.

Warto zadbać także o dietę bogatą w witaminy i mikroelementy.
Pozdrawiam

Należałoby wykonać badania hormonalne i udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub trychologa, który dobierze odpowiednią kurację lekową oraz zabiegi. Najczęstszą metodą jest wykonanie mezoterapii igłowej skóry głowy