Co zrobić, żeby nie zachorować na reumatyzm?

Co należy robić, żeby na starość nie cierpieć na reumatyzm? Jak widzę jak bardzo cierpi moja babcia i nie ma na to lekarstwa chcę zrobić wszsytko żeby tego uniknąć.
ponad rok temu

Bardzo często choroby reumatoidalne mylone są z zaawansowanymi zmianami zwyrodnieniowymi stawów. Jeżeli chodzi o choroby reumatoidalne to są to najczęściej przewlekłe zespoły chorobowe o etiologii zapalnej tkanki łącznej, których przyczyna nie została do końca poznana, a zatem trudno jest stosować wobec tych chorób profilaktykę. Bardzo często obserwuje się dziedziczenie tych jednostek chorobowych. Oznacza to więc,że nie mamy bądź mamy minimalny wpływ na profilaktykę wobec tych chorób. Jeżeli chodzi zaś o przeciwdziałanie zaawansowanym zmianom zwyrodnieniowym w obrębie stawów naszego organizmu możemy zastosować profilaktykę w formie właściwego wykonywania aktywności fizycznych związanych z nadmiernym obciążaniem stawów (ciężka praca fizyczna, wykonywanie ćwiczeń fizycznych). Właściwe wykonywanie prac fizycznych bądź ćwiczeń pozwoli uniknąć nadmiernego ,chronicznego przeciążania stawów a w związku z tym pozwoli nam dłużej cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Niestety również stopień nasilenia zmian zwyrodnieniowych jest w pewnym stopniu dziedziczny a więc mamy ograniczony zakres profilaktyki.