Co zrobić żeby schudnąć 20 kg?

Witam, jestem Emilia mam 24 lata i mam1,73 wzrostu. Mam problem po ciąży został mi brzuch wszyscy mówią że to kilogramy po ciąży ale córkę urodziłam 4 lata temu i zastanawiam się czy to możliwe ! Moja aktywność nie jest wielka nie mogę się poruszać jestem po operacji kręgosłupa i nie wiem co robić wstawiony mam również nowa kostkę w stopie co zrobić żeby moja waga się ustabilizowała żeby przestali się ze mnie śmiać juz jestem wykończona psychicznie. Nie wiem juz co robić jak reagować i jak się z tym uporać. Nie jem dużo gdyż choruje na żołądek także obojętnie co zjem to zawsze mnie boli. proszę o pomoc lub na dobra poradę Emilia
24 LAT ponad rok temu

Witam Panią serdecznie,

W swoim opisie poruszyła Pani kilka ważnych kwestii.
Niestety zabrakło w nim informacji odnośnie Pani obecnej masy ciała.
Nie wiem, czy rzeczywiście powinna Pani schudnąć aż o 20 kg oraz jakiego rzędu nadwaga/otyłość u Pani występuje (jeśli występuje).

Bardzo ważne jest zdanie odnośnie dolegliwości bólowych, jakie odczuwa Pani po spożyciu pokarmu.
Czy była Pani w tej sprawie konsultowana przez lekarza?
Dokładna informacja odnośnie ewentualnego schorzenia/przypadłości może mieć duże znaczenie przy ustalaniu zaleceń dietetycznych.
Czy ból pojawia się po spożyciu jakichś konkretnych produktów czy też bez znaczenia jest ich rodzaj?
Najlepiej, gdyby została Pani skonsultowana przez dietetyka, który przeprowadzi dokładny wywiad dietetyczny (wypyta m.in. o produkty, które nie wywołują dolegliwości bólowych).

Ewentualnych przyczyn bólu żołądka może Pani dociekać w artykułach i poradach lekarskich w serwisie www.bolbrzucha.pl

Podejrzewam, iż zastosowanie u Pani może mieć dieta lekko strawna, niemniej jej włączenie wymaga weryfikacji Pani stanu zdrowia.

Proszę niezwłocznie skonsultować się z lekarzem (przy okazji warto ocenić, czy przybieranie na wadze nie jest wynikiem jakiegoś schorzenia).

Bardzo pomocna byłaby także informacja o stylu życia, jaki Pani prowadzi oraz o rodzaju, ilości i porze spożywanych posiłków.

Proszę o uzupełnienie informacji i ponowne zadanie pytania.

Pozdrawiam