Co zrobić żeby wejście do pochwy było zadbane i nie swędziało?

Witam! Mam taki problem, że jak podcieram się papierem po wysikaniu się tak strasznie swędzi mnie wejście do pochwy i w okolicach właśnie tego wejścia. Nawet jak się wysikam i już wyjdę z toalety czuję, że dalej mnie swędzi i chcę drapać. Ostatnio kochałam się z chłopakiem może temu, ale to już drugi raz mi się to zdarzyło. Nie mam pojęcia co mogę zrobić żeby zadbać o to miejsce i żeby mi to przeszło. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W celu pielęgnacji okolic intymnych należy używać odpowiednich preparatów przeznaczonych do tej okolicy, zawierających kwas mlekowy co sprzyja prawidłowemu pH pochwy i utrzymywaniu prawidłowej flory bakteryjnej.
Opisany świąd może być spowodowany infekcją drożdżakową, do której może dochodzić po antybiotykoterapii o szerokim spektrum lub po nieodpowiednich kosmetykach stosowanych w okolicach intymnych, czynnikiem wyzwalającym objawy może być także podrażnienie po kontakcie seksualnym jak też przeniesienie zakażenia od partnera.

Jeśli świąd będzie nasilony to proponuję rozpocząć leczenie od preparatu miejscowego z grupy pochodnych imidazolu o działaniu przeciwgrzybiczym dostępnym w aptece bez recepty. Wywiera on jedynie umiarkowane działanie przeciwgrzybicze i może czasami okazać się konieczne skonsultowanie problemu z ginekologiem w celu wdrożenia leczenia doustnego.

Redakcja abcZdrowie.pl