Co zrobić, żeby wrócił okres po anoreksji?

Witam! W grudniu skończę 17 lat. Na anoreksję chorowałam około 1,5 roku. Od 4 miesięcy jem normalnie. Poza tym, że nie jem w nocy i jem o wiele mniej słodyczy. Okresu nigdy nie miałam regularnego. W czasie odchudzania, gdy zaczęłam jeść coraz więcej, okres zatrzymał mi się na 3 miesiące, ale wrócił, kiedy znów nie jadłam. Teraz, odkąd normalnie jem, nie mam okresu już czwarty miesiąc. Kiedy nie jadłam - był. Czy wróci sam?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

w tej sytuacji radziłabym skonsultować się z ginekologiem, aby wykluczyć inne przyczyny zaburzeń miesiączkowania.
Jeśli brak miesiączki został spowodowany intensywnym odchudzaniem, to miesiączka powinna wrócić po odzyskaniu prawidłowej masy ciała. Do tego momentu cykl może być nieregularny. Nierzadko trzeba czekać kilka miesięcy, aż cykle hormonalne wrócą do normy.

Z pozdrowieniami