Codzienna dieta przy skazie białkowej

czy mogła bym dostac pare przepisów lub mogł by mi ktos rozpisac diete kazdego dnia jak ja mam jesc ze skaza białkowa czy musze isc do lekarza i dietetyka waze 60 kg mam 165 wzrostu bardzo prosze o odpisanie dziekuje pozdrawiam Karolina
ponad rok temu

Witaj Karolino,
Skaza białkowa jest spowodowane alergią na białko mleka krowiego. Dlatego też z diet powinnaś wkluczyć mleko krowie oraz produkty je zawierające tj. jogurty, maślanki, kefir, napoje mleczne, desery mleczne, ser białe i żółte, a także pleśniowe. U niektórych osób z diety należy wykluczyć nawet masło. Zapoznaj się proszę z tym artykułem: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-bezmleczna-przepisy Przedstawione jest przkładow jadłospis na 2 dni. Po szczególowy plan żwieniowy powinnaś zgłosić się do dietetyka w swoim miejscu zamieszkania. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek