Codzienne biegunki, problem ze snem, nadmierna potliwość, kołatanie serca, ucisk w klatce piersiowej i brak apetytu

Witam, co mam robic? Dokuczają mi biegunki prawie codziennie (mam bowiem jelito nadwrazliwe) do tego problemy ze snem, pocenie się dłoni i stóp, kołatanie serca, ucisk w klatce piersiowej do tego napięcie mięśni brzucha, nie mam apetytu rano jem na siłę a w gardle mam kluchę przez 2,5 miesiaca schudłam 4 kilo. badania krwi w porzadku, tarczyca również. czy konieczna jest wizyta u psychiatry? Nie chciałabym zadnych psychotropów.

Witam, objawy te z pewnością są wyczerpujące i wskazują, że mogą mieć podłoże psychosomatyczne, jeśli przyjmiemy, że badania, które Pani wykonała na razie wykluczają podłoże medyczne. Przy objawach psychosomatycznych warto skorzystać ze wsparcia psychoterapeutycznego i zdecydować się na psychoterapię. Terapia zazwyczaj nie wymaga wsparcia farmakologicznego. Wymienione objawy mogą być sygnałem, iż jest Pani w jakiejś trudnej sytuacji życiowej lub doświadczyła Pani czegoś trudnego w ostatnich miesiącach, co wiązało się z wysokim poziomem stresu i lęku.
Pozdrawiam Agnieszka Glica