Codzienne, chwilowe bóle brzucha - co to może być?

Witam, mam 17 lat i od roku boli mnie brzuch, lecz nie jest to zwykły ból brzucha. Kilka razy dziennie przez ok. minutę mam silne bóle. Ból występuje w górnej części brzucha, z czasem ból się nasila, niekiedy jest tak silny, że muszę się na chwilę położyć, a nawet wychodzi mi 'gęsia skórka'. Byłam u lekarza stwierdził, że to od stresu, ale ja się rzadko denerwuję, przepisał mi tabletki, które zażywałam przez 2 tyg. - ból trochę ustępował , ale całkiem nie zniknął. Teraz biorę kolejne tabletki, jeżeli ból nie ustąpi, zamierzam wybrać się na gastroskopię, ale trochę obawiam się tego badania, ponieważ słyszałam, że jest bardzo nieprzyjemne.
17 LAT ponad rok temu

Witam,

W przypadku nie ustępowania dolegliwości zdecydowanie wskazane jest wykonanie badania gastroskopowego. Badanie nie należy do przyjemnych, jednak w niektórych sytuacjach nie można go uniknąć, gdyż daje mozliwość obejrzenia górnego odcinka przewodu pokarmowego, co jest niezwykle istotne dla postawienia diagnozy, a więc zaplanowania odpowiedniej terapii.

Pozdrawiam