Codzienne mdłości - czy iść na jakieś badania?

Dobry wieczór! Mam 18 lat, jestem dziewczyną.Od ponad 3 tygodni codziennie odczuwam mdłości o różnym natężeniu i o różnych porach dnia. Początkowo myślałam, że to zatrucie pokarmowe, ale to nie to. Ciąża również odpada;) poza tym nie mam innych objawów. W moim życiu nie było żadnych stresów w ostatnim czasie, więc to nie jest raczej reakcja na tle nerwowym. Nie zmieniłam też codziennej diety. Jaka może być tego przyczyna? Czy powinnam iść do lekarza? Jeśli tak, to jakie badania wykonać? Nie jestem typem "panikarza", ale już mam trochę dość tego kiepskiego samopoczucia. Dziękuje z góry za odp, pozdrawiam uprzejmie.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Napewno warto pójśc do lekarza, bo tylko w ten sposób możliwe będzie wyjaśnienie dokuczliwych objawów. To jakie badania trzeba będzie wykonać zdecyduje lekarz po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i zbadaniu Pani.

Przed wizytą prosze zastanowić się czy dolegliwości mają jakiś związek z posiłkami, ewentualnie ich rodzajem, czy te 3 tygodnie temu zdarzyło się coś co mogło je zapoczątkować, czy zaobserwowała Pani, że coś łagodzi owe objawy, jak długo trwają, czy w jakiejś pozycji ciała jest lepiej bądź gorzej, etc.

Pozdrawiam serdecznie