Codzienne spożywanie alkoholu a zmiany w wątrobie

Po jakim czasie codziennego picia alkoholu (w liczbie 2 piwa, 1 mocne piwo, albo pol wina) mogą pojawić się zmiany w wątrobie?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jest to bardzo indywidualna kwestia. Są osoby, u których takie zmiany występują już po kilku miesiącach picia przewlekłego,ale są i alkoholicy u których dopiero wieloletnie picie alkoholu doprowadza do stłuszczenia wątroby. Należy jednak pamiętać, że choroba alkoholowa wyniszcza cały organizm,a nie tylko wątrobę . Może więc warto w porę zaradzić uzależnieniu od alkoholu,zaprzestać jego spożywania i zapisać się na terapię odwykową...