Codzienny ból głowy w prawej skroni

Od ponad 3 tygodni, prawie codziennie mam silne bóle głowy w prawej skroni, boli też jakby oko, czasem raz dziennie a czasem 2 razy, czasem trwa godzinę, a czasem nawet do 5. Leki nie pomagają ani ketonal ani ibuprom. Najczęściej ból zaczyna się ok 8 rano albo ok 12-13 w południe, wieczorami rzadko, chyba że wypije piwo lub 2 to wtedy też zaczyna, mnie boleć głowa. Mam też ciśnienie ok 140/90 i podwyższony alat związany z hcv. Od czego zacząć? Jak obniżyć naturalnie to ciśnienie? Te bóle bardzo przeszkadzają w pracy a pracuje przy komputerze.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ból okolicy skroniowej występujący głównie rano może być związany np. z zapaleniem zatoki sitowej. Nie napisał Pan swojego wieku. Jest taka jednostka chorobowa jak olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnicy skroniowej, co występuje praktycznie tylko po 50r.ż. W celu dokładniejszej diagnostyki, należy wykonać morfologię krwi, OB, CRP oraz przeprowadzić badanie przedmiotowe, w celu poszukiwania charakterystycznych cech dla tych jednostek chorobowych. Ponadto ból skroni może być od oka, np. podczas jaskry, dlatego do rozważenia jest konsultacja okulistyczna.

W razie wykluczenia przyczyn internistycznych i laryngologicznych, można zgłosić się do Poradni Neurologicznej.

Z naturalnych sposobów obniżania ciśnienia tętniczego to w razie nadwagi redukcja masy ciała. Jeżeli podwyższone wartości będą się utrzymywać, stanowi to wskazanie do wdrożenia leczenia. Przy obecności zakażenia HCV jest zakaz spożywania alkoholu - ponieważ może on przyspieszyć rozwój niewydolności wątroby lub raka pierwotnego tego narządu.

Serdecznie pozdrawiam!