Cofanie jąder podczas masturbacji i stosunku płciowego

Witam, Mam 19lat Od jakiegoś czasu moje prawe i lewe jądro (czasami tylko jedno, kiedy indziej oba) podczas masturbacji/sexu cofają się i wychodzą troche poza mosznę (zatrzymują się "na granicy" moszny). Nie boli mnie to ale odczuwam dyskomfort... Wcześniej było wszystko ok - pierwszy raz przytrafiło mi się takie coś ok 2 lata temu i później było sporadyczne, teraz dzieje się tak prawie za każdym razem. Czy to coś poważnego? Grozi mi bezpłodność? Dziękuję że zainteresował sie Pan moją sprawą.
19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Pomimo obecności obu jąder w mosznie, stwierdzenie okresowego cofania się jednego lub obu jąder do kanału pachwinowego jest objawem niepokojącym, wymagającym kontroli lekarskiej. U pewnej części pacjentów wędrujące jądra są związane z defektem nasieniowodu i naczyń powrózka nasiennego.
Zdecydowanie powinien skonsultować się Pan ze specjalistą urologiem, który w zależności od wyniku badania lekarskiego podejmie leczenie hormonalne lub operacyjne.

Stan ten spowodowany być może zbyt silnym działaniem mięśnia dźwigacza jądra. O ile jądra "nie wchodzą" w obręb kanału pachwinowego to nie ma to większego wpływu na ich funkcję. Jeśli stan ten natomiast powoduje stały dyskomfort to można wydłużyć operacyjnie powrózek nasienny pozbawiając go elementów mięśniowych i umocować jądra w dnie moszny. Pozdrawiam
RH