Wyciek z piersi - czy to może być coś poważnego?

Witam,

mam 11 lat, miałam już okres (raz w grudniu i drugi raz w styczniu). Niedawno zauważyłam, że jak nacisnę na pierś, coś mi leci - jakiś biały płyn czy nawet śluz. Czy to coś poważnego? Powiedziałam o tym mamie i mama powiedziała, że nie wie co mi jest.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Julia

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Patologiczna wydzielina z brodawki sutkowej zawsze powinna skłaniać do wyjaśnienia jej przyczyny. Najczęściej jest ona spowodowana zmianami organicznymi w obrębie przewodów mlekowych lub zaburzeniami hormonalnymi (zaburzenie czynności tarczycy, hiperprolaktynemia).
Aby ustalić dokładną przyczynę, wskazane jest dokładne badanie fizykalne oraz badania dodatkowe - oceniające funkcję tarczycy i prolaktynemię. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z endokrynologiem lub ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl