Cukrzyca a niedowład lewej ręki - co się dzieje?

Witam serdecznie! Przed dwoma dniami moja mama została przewieziona karetką do szpitala ze względu na problemy z poruszaniem się. Jej cera stała się bardzo blada, wręcz biała i ma bardzo popuchnięte nogi. Gdy byłem u niej na widzeniu, zauważyłem, iż jej lewa ręka jest jakby bezwładna, tzn. musiała ją przyciągać ręką prawą i jak ją puszczała, to ta bezwiednie opadała. Czy miał ktoś podobne objawy do tych, które wymieniłem? Jeżeli tak, to bardzo proszę o odpowiedź, gdyż bardzo boję się o swoją mamę! Z góry serdecznie dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W przypadku cukrzycy, szczególnie gdy wyrównanie poziomów cukru nie jest prawidłowe, zwiększone jest ryzyko rozwoju powikłań - między innymi powikłań związanych z uszkodzeniem naczyń.

Jest możliwe, że u Mamy wystąpiło przemijające niedokrwienie mózgu lub udar mózgu, jednak proszę pamiętać, że nie jest możliwe postawienie rozpoznania bez zbadania pacjentki i zebrania wywiadu. Proszę poprosić lekarza prowadzącego Mamę o udzielenie informacji o stanie zdrowia chorej.

Po wyjściu ze szpitala warto zadbać o prawidłowe poziomy cukru we krwi, prawidłowe wartości ciśnienia tętniczego, prawidłowe wartości poziomu cholesterolu.

Pozdrawiam